• JUser: :_load: Nemôžem načítať používateľa s ID: 62

M-SR kadetov v Nitre

Piatok 11.5.

Nitra – VK Nové Mesto nad Váhom 3:0

Zápas s domácim družstvom, ktoré sa nakoniec stalo majstrom Slovenska, bolo poznačené nervozitou a s tým súvisiace množstvo vlastných chýb. Prvý zápas na turnaji chalani prehrali pomerne hladko.

VK Nové Mesto nad Váhom – Humenné 1:3

Druhý zápas, ktorý sa začal až okolo 19:00 bol jedným z našich najlepších zápasov na turnaji.  Škoda prvého setu, ktorý sme tesne prehrali 26:28 pretože zápas sa mohol vyvíjať inak. Svoju dobrú hru sme potvrdili v druhom sete, ktorý sme vyhrali. Zvyšné dva sety sme prehrali. Chalani predviedli veľmi dobrý, bojovný výkon a ukázali, že môžu potrápiť aj výkonnostne lepšie družstvá.

Sobota 12.5.

Malacky – VK Nové Mesto nad Váhom 0:3

Povinné víťazstvo. Chalani, ktorým stúplo sebavedomie po vyrovnanom zápase s Humenným, nedali Malackám šancu a bez väčších ťažkostí vyhrali.

VK Nové Mesto nad Váhom – Žilina 3:2

Suverénne najlepší zápas chalanov na turnaji. Na Žilinu, ktorej sme mali čo vracať z ligy, chalani nastúpili koncentrovaní s túžbou vyhrať. Hrali sme obetavo a Žilinu sme prevyšovali vo všetkých herných činnostiach. Škoda nezvládnutej koncovky štvrtého setu, kvôli ktorej sme stratili bod a išli do tajbrejku. Ten sme zvládli a vyhrali veľmi dôležitý zápas.

Nedeľa 13.5.

Svidník – VK Nové Mesto nad Váhom 3:0

Najdôležitejší zápas pretože sme hrali o bronzovú medailu (museli by sme však vyhrať 0:3 alebo 1:3). Chalani po skvelom zápase vo Žilinou boli namotivovaní, ale ťarcha zodpovednosti a dôležitosti tohto zápasu im zväzovala ruky. Kopili sme vlastné chyby, viazla nám prihrávka a tým pádom sme sa ťažko presadzovali v útoku. Nebolo jednoduché ani koučovať tento zápas, pretože z predchádzajúcich zápasov sa zranili Ševcech a Hrubý. Prehrali sme pomerne hladko.

Vzhľadom na to, že sme zápas so Svidníkom nezvládli a nezískali sme ani bod tak podľa celkového súčtu bodov sme obsadili konečné 5. miesto. Myslím si, že sa za naše pôsobenie na majstrovstvách Slovenska netreba hanbiť a opäť sa ukázalo, že klub vedieme dobrým smerom a treba investovať ešte viac úsilia a peňazí do práce s mládežou.