Používame cookies, aby sme zabezpečili najlepší zážitok pri používaní našich stránok. Ak nevykonáte zmenu nastavenia, súhlasíte s ich používaním.

Prihlásiť

Logo vknovemesto.sk

Kalendár udalostí klubu

pon uto str štv pia sob ned
1
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

EXO hosting

TOPlist

M-SR žiakov vo Svidníku priniesli radosť aj smútok

Po dlhočiznom sklamaní, kedy sa chlapci určite tešili, že si v autobuse oddýchnu, sme sa všetci natlačili do troch áut. Šoféri boli traja. Riško (Seifert) a Juro držali v ruke volant neuveriteľných päť hodín. Jožko to mal o dve hodinky dlhšie, v Liptovskom Mikuláši si auto povedalo, že dosť. Pokazilo sa a trom volejbalistom hrozilo, že sa majstrovstiev nezúčastnia. Samozrejme, nestalo sa tak a auto sme si požičali z požičovne. Po úmornom dni sme sa na internát, kde sme boli ubytovaní konečne dostali. Chlapci boli unavení, no Juraj a Mikino, ako správni tréneri museli chlapcov pred samotnými zápasmi poriadne povzbudiť. "Chlapci, máme na to, aby sme to uhrali. Prišli sme, aby sme ukázali, čo vieme. Prvý zápas hráme o desiatej s Prievidzou, verím, že ich porazíme", povedal tréner Mikino, ktorý chlapcov poriadne nabudil. Juraj zase chlapcom povedal organizačné veci. "Ráno 7:15 raňajky a následne o dveiatej dolu pri autách, pôjdeme do haly", dodal Juraj. Chlapci ráno nabudení hrať a vyhrať išli do boja. Na turnaj majstrovstiev Slovenska vo volejbale žiakov postúpilo osem najlepších družstiev. Zápas sa začal veľmi dobre, chlapcom to išlo jedna radosť. Ukázali, že na to majú, dali zo seba všetko. Taký bol aj výsledok, kde TJ Stavbár Prievidzu porazili 3:0 (21, 26, 15). Po namáhavom zápase prišiel obed a večer ďalší ťažký súper VK Slávia Svidník. To už bol iný oriešok. Prvé dva sety sa chlapci snažili, no nejako im to nešlo, tretí set bojovali o dušu, vydali zo seba maximum, ukázali, že sa neboja, no víťaz je vždy len na jednej strane. Tentokrát VK Nové Mesto nad Váhom - VK Slávia Svidník "A" 0:3 (13, 11, 22 ). Nepoložilo nás to a na ďalší deň sme išli bojovať opäť. Náš súper Volley Team Bratislava. Naši žiaci vedeli, že musia vyhrať. Prvý set im nevyšiel tak ako by sme čakali, no tie ďalšie boli naše. Volley Team Bratislava - VK Nové Mesto nad Váhom 1:3 (17, -22, 20, 12). Druhý zápas nás čakal v s VK Chames Humenné. Chlapci si oddýchli a odhodlanie bolo poraziť súpera. Žiaci bojovali ako sa len dalo. Aj napriek tomu, že tieto majstrovstvá hrali takmer všetci žiaci po prvý raz, nechali tam dušu. Humenné nás však porazilo. VK Nové Mesto nad Váhom - VK Chames Humenné 0:3 (20, 11, 23). Totálne zmorení a unavení si chlapci vypočuli od svojich trénerov čo bolo zlé a čo naopak treba ešte zdokonalovať. S napätím sme všetci čakali, kto bude náš súper o tretie miesto. Nakoniec to bola Žilina. "Mám dobrú správu, vedeli by sme vyhrať nad Žilinou", prišiel s radostnou správou tréner Juraj. V nedeľu sme sa teda posledný raz postavili proti súperovi. Prvý set bol neuveriteľný a videli sme, že tretia medaila bude naša. Nad Žilinou sme vyhrávali i doťahovali. Hrali sme tak, ako by to malo vyzerať takmer stále. Nerobili sme chyby a všetci boli zodpovední. Zodpovednou hrou sme však koncovku nezvládli a tak nás Žilina v prvom sete len tak tak dostala. Potom sme sa akoby zlomili a išli to s nami z kopca. Štvrté miesto nás neminulo. Chlapci sklamaní, tréneri sklamaní, ale pre každého to bola veľká skúsenosť. Hold raz si tú placku určite donesieme domov!!!

 

Zuzana Šišovská (členka zájazdu) 

 

 

Pohľad asistenta trénera Juraja Šujana po športovej stránke:
Hlavy nám už vychladli a dostali sme sa zdraví domov. Je pravda, že autobus dohodnutý z družstvom VKP Bratislava z neznámych príčin nevycestoval z Bratislavy. To mi pán Husár ihneď ako sa to dozvedel oznámil hodinu pred odchodom. Improvizovali sme, ako sa dalo a vydali sme sa na dlhú cestu. Od začiatku to bolo komplikované. Aby sa Majstrovstiev SR žiakov vo Svidníku mohli zúčastniť všetci chlapci, ktorí sa o postup zaslúžili, išiel s nami aj Miro Šutovský jeden s rodičov, takpovediac na otočku. No ani sme sa nepohli od športovej haly, už Miro mal na kolese defekt, po ceste Zuzana oznámila, že majú problém s autom a dorazili o 22.30 na ubytovňu. Cesta z tejto strany nič moc a navyše v rádiu aj neúspešný zápas hokejových MS s Lotyšmi.
Urobili sme rýchlu poradu, súpera sme poznali len z počutia, nakoniec aj tak hral niečo iné ako v dlhodobej súťaži. Takže VK Nové Mesto nad Váhom - Prievidza 3:0. Chlapci z Prievidze boli od nás parametrovejši, ale naši zápas zvládli hlavne cez útok z hlavného kolíka (Vlada Šišovského a Venca Paťa Pokopca), nezľakli sme sa a dokázali sme súpera zatlačiť na podaní.
Druhý zápas VK Nové Mesto nad Váhom - Slávia Svidník: porada jasná, súper čitateľný, šikovný nahrávač, dobrá  partia a minuloročný finalista. Päť hráčov z minuloročného základu hralo v tomto tíme, čiže favorit jasný a nemali sme čo stratiť. Prehrali sme 3:0, po druhom sete, keď bolo naše družstvo už na kolenách spravil Mikino (hlavný tréner), zmeny v zostave. Vlado išiel na post univerzála. Celý set sme viedli asi do stavu 20:18, bol to pre mňa najkrajší set dňa, kde sme síce nezvládli koncovku na príjme podania, ale postavili sme sa z dna a ukázali sme divákom, že volejbal hrať vieme.
Tretí zápas VK Nové Mesto nad Váhom - Volley Team Bratislava: v septembri sme sa síce stretli v semifinále na turnaji v Nitre, kedže sa hráči v kategórii žiakov rýchľo zlepšujú informácie sme si zobrali z piatkového stretnutia Svidník - Volley Team. Zápas bol prvé dva sety nervózny a vyrovnaný. Každému išlo o postup do prvej štvorky Slovenska. Boli sme mierne lepší, druhý set sme vlastnými chybami prehrali v koncovke. Dovtedy sme po celý čas vyhrávali. V treťom sete sa nervozita pomali začala vytracovať, Heňo Horosz (náš najmladší hráč) príjemne prekvapil pri dôležitých taktických striedaniach na podanie a obranu v poli. Darilo sa nám pri jeho servise potiahnuť sériu bodov, Šimon Ševcech začal hrať kolektívnejšie. Začal sa presadzovať stredom siete Juro Mitana s Marekom Horňákom. Štvrtý set sme zobrali do vlastných rúk a po smeči Andyho Krchňavého po čiare sme už nedúfali v neúspech.
Semifinále VK Nové Mesto nad Váhom - Chemes Humenné: súper veľmi dobre fyzicky pripravený, od začiatku anšpirant na titul, snažili sme sa motivovať chlapcov, aby sa nezľakli a odohrali zápas so cťou družstva v prvej štvorke. Prehrali sme 3:0, odohrali sme lepší zápas ako so Svidnikom. V podstate sme vybuchli v druhom sete na 11:25. Súpera sme uspali striedaniami Marca Moru, Dávida Richweissa, Michala Šutovského a Ondreja Ferianca. Po zmene strán a postavenia Vlada na univerzála, sa nám chlapci odvďačili super hrou, postavili sa opäť na nohy a dokonca viedli 18:11. Treba si zobrať ponaučenia z takýchto setov a dotiahnuť ich do víťazného konca.
Piaty zápas (boj o 3.miesto) VK Nové Mesto nad Váhom - Žilina: súper s množstvom skúseností, či už hračskych alebo trenerských mládežnickych podujatí. Majster SR 2012 s obmeneným kádrom, no doplnením o piatich chlapcov na hosťovanie s iného klubu. Mali sme nádej v nešťastí súpera, zranil sa v semifinále kadetský reprezentant SR Jančura a verili sme, že hrať o medailu by sa dalo. Všetko sa odvíjalo od prvého setu, viedli sme 23:22, celý priebeh bol nervózny, robili sme technické chyby, Šimon hral jednoducho cez našich dvoch smečiarov. Chýbala nám väčšia drzosť, strach a skúsenosti, ktoré sa v tomto zápase prejavili najviac nám zväzovali ruky. Prehrali sme prvý set aj technickými chybami. Do stavu 15:14 v druhom sete sme sa držali , súper kvalitným podaním dal sériu piatich bodov a zápas - výkon z našej strany mal už len klesajúcu tendenciu. Súper vyhral zaslúžene.
Na záver treba povedať a poďakovať chlapcom za vzornú reprezentáciu. Splnili sme cieľ, s ktorým sme odchádzali na tieto majstrovstvá. Ako povedal môj kamarát sme najlepší od Bratislavy po Žilinu :-) Treba uznať, že Svidník a Chemes sú mestá a kluby, v ktorých je volejbal šport číslo jeden. Na turnaji sme boli jednoznačne najmladšie družstvo, odchádza nám do kategórie kadetov vekom len Vladko Šišovský, kapitán družstva - nebuď smutný.
Ostatným môžme len povedať: získali ste cenné skúsenosti, trénujte a o rok sme MAJSTRI :-)

 

PS: Majstrom SR kategórie žiakov 2013 sa stalo po zaslúženom víťazstve družstvo VK Slávia Svidník. GRATULUJEME!

 

Juraj Šujan