Používame cookies, aby sme zabezpečili najlepší zážitok pri používaní našich stránok. Ak nevykonáte zmenu nastavenia, súhlasíte s ich používaním.

Prihlásiť

Logo vknovemesto.sk

Kalendár udalostí klubu

pon uto str štv pia sob ned
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

EXO hosting

TOPlist

Volejbalové SHOW tréningy na novomestských základných školách

Dnes (19.9.2018) bola hlavná aktivita Volejbalového klubu Nové Mesto nad Váhom prezentácia volejbalu v našom meste. Sústredili sme pozornosť najmä na deti 4.-6.ročnika ZŠ. Cieľom náboru bolo kapacitne zabezpečiť kategórie MINI, MIDI a žiackych súťaži v našom VK, tiež krúžkov volejbalu pod Centrom Voľného Času Nové Mesto nad Váhom a nových krúžkov športovej prípravy/volejbalu pod záštitou ZŠ Tematínska.

 

Novinkou v nasledujúcej sezóne je práve aj už spomínaná spolupráca na ZŠ Tematínska, kde bude krúžky viesť pán Tomáš Hulínek. Pre všetky kategórie mládeže dostanete potrebné informácie na klubovej stránke www.vknovemesto.sk v sekcii Družstvá. Na našej stránke sa dozviete všetky potrebné informácie s uvedenými kontaktmi na jednotlivých trénerov.

 

Náboru detí sa zúčastnili hráčky extraligového tímu žien VK Nové Mesto nad Váhom, hráči extraligového tímu mužov VO TJ Spartak Myjava, ktorých doplnili naši muži "prvoligisti". Vedenie mali na starosti kvalifikovaní tréneri Lucia Šujanová, Martin Minárik, Mikuláš Jordanov, Filip Kraisl a Dávid Svitač, ktorý zároveň celé akcie komentoval. Deti mali tak možnost sledovať osobnosti, ktoré sa môžu pochváliť ne-jedným úspechom (postup do extraligy žien, reprezentanti SR vo svojich vekových kategóriách, MAJSTRI SR juniorov, MAJSTRI SR v plážovom volejbale, ...).

Deťom predviedli skrátenú formu tréningovej jednotky, popísali herné činnosti jednotlivca, predviedli pádovú techniku, razantné smeče hlavne od mužov. Do všetkých aktivít sme sa snažili, v čo najväčšej miere, zapojiť aj žiakov ZŠ. Na záver si mali žiačky a žiaci možnosť zahrať s hráčmi spomínaných klubov. Akcia sa ukončila prejaveným záujmom o volejbal, z čoho pramenilo viac ako 130 nových zapísaných kontaktov. Nábor sa razom môže premeniť na výber. To je na dnešnú dobu modernej techniky “malé” a milé prekvapenie.

 

Veľká vďaka patrí riaditeľom všetkých základných škôl, ktorí podporili túto peknú myšlienku a bez ktorých by sme ju nemohli zrealizovať. Ďakujeme ZŠ Tematínska, ZŠ Kpt.Nákepku, ZŠ Sv.Jozefa za poskytnutie pristorov i času, ako aj VO TJ Spartak Myjava, konkrétne pánovi Petruchovi (športový riaditeľ), ktorý sa stotožnil s realizovaním SHOW tréningov pre Volejbalový klub Nové Mesto nad Váhom. Všetkým hráčom, hráčkam, trénerom tiež patrí uznanie, že predviedli ukážky volejbalu na vysokej úrovni. Bonusom boli absolventi jednotlivých škôl, či naši odchovanci.

 

Všetkých, ktorý majú záujem pozývame na svoje prvé tréningy. Neváhajte a príďte si vyskúšať prvé dotyky s volejbalovou loptou.

 

Juraj Šujan - športový manažér VK