29
30
31

Turnaj mužov o Štít Nového Mesta nad Váhom 2017

V sobotu 9.9.2017 sa v našej mestskej športovej hale uskutočnil tradičný volejbalový turnaj o Štít Nového Mesta nad Váhom. Zúčastnili sa ho 3 družstvá, a síce: VK Bystričan Banská Bystrica, VKP Bystrina SPU Nitra a domáce VK Nové Mesto nad Váhom. Herný systém bol každý s každým na 4 hrané sety do 25 bodov, v prípade nerozhodného stavu 2:2 sa hral rozhodujúci piaty set do 15 bodov. Pôvodne sa mali turnaja zúčastniť štyri družstvá, avšak družstvo Žiliny na poslednú chvíľu oznámilo, že sa nezúčastní.

Prvý zápas:

VKP Bystrina SPU Nitra – VK Nové Mesto nad Váhom 4:0

Naši volejbalisti sa postavili hráčom z Nitry. Nitrania nastúpili v čisto juniorskej zostave, no my sme toho nedokázali využiť. Na našej strane bolo v hre veľké množstvo chýb, čo súper účinne trestal. V dvoch setoch sme sa dokázali dostať do vyrovnanej koncovky, no ani raz sme toho nedokázali využiť k zisku setu. Súper nás predčil vo všetkých ukazateľoch a zaslúžene vyhral.

Druhý zápas:

VKP Bystrina SPU Nitra – VK Bystričan Banská Bystrica 3:2

Tretí zápas:

VK Nové Mesto nad Váhom – VK Bystričan Banská Bystrica 3:2

Banská Bystrica je pravidelným účastníkom tohto turnaja a bolo nám cťou, že do našej športovej haly zavítali aj tento rok. Ich vyrovnaný zápas s Nitrou bol pre našich varovaním, že to bude ťažký súper. Prvé 2 sety si pre seba uchmatol súper, no potom sme sa už začali presadzovať aj my. Zlepšenou hrou sme vybojovali ďalšie 2 sety a nakoniec aj tie-break.

Konečné poradie:

1. VKP Bystrina SPU Nitra                         7 b.

2. VK Bystričan Banská Bystrica               4 b.

3. VK Nové Mesto nad Váhom                   3 b.

Poradie sa určovalo podľa počtu vyhratých setov (1 set = 1 bod). Domáce VK obsadilo teda konečnú 3. priečku. Všetky tímy obdržali vecné ceny.