28
29
30

Pezinský strapec - novomešťanky strieborné

V športovej hale v Pezinku sme sa od piatka do soboty zúčastnili tradičného turnaja štyroch extraligových družstiev (HIT Trnava, VTC Pezinok, UKF Nitra, VK NMnV) pod názvom Pezinský strapec. Hralo sa podľa medzinárodných pravidiel volejbalu na 3-víťazné sety.

Priebeh zápasov, výsledky , komentár :

1.zápas piatok 8.9.2017 o 17:00 hod.

VK Nové Mesto nad Váhom - Volley project  UKF Nitra

0:3 (-22,-20,-22)

V prvom stretnutí sme sa hľadali a nepodali sme zodpovedný výkon. Taktické pokyny sa nám nepodarilo zrealizovať a počas zápasu sme sa nemohli oprieť ani o náš nepríjemný servis. Nitra netají svoje ambície na titul v lige a čaká príchod viacerých posíl do svojho družstva. Preto využili možnosť a farmársku spoluprácu s našim mestským konkurentom MVK a do družstva zapojili niektoré hráčky z MVK. S predvedeným výkonom sme teda spokojní neboli. Mali sme hrať uvoľnenejšie a získať minimálne set.

2.zápas piatok 8.9.2017 o 19:00 hod.

VK Nové Mesto nad Váhom - VTC Pezinok

3:2 (19,-19,-25,12,11)

V druhom zápas sme sa mohli oprieť o kvalitné podanie. Prvé hrozienko sme súperkám odtrhli už v prvom sete.  Mrzí ma poľahky odovzdaný 2.set, kde sme naše vedenie 18:14 stratili po vlastných chybách. Mladé pezinčanky v juniorskom veku mali dobré momenty v obrane v poli,  čím nám robili najväčšie problémy so side outom. Od štvrtého setu sme hru začali kontrolovať a zápas zaslúžene vyhrali.

3.zápas sobota 9.9.2017 o 13:00 hod.

VK Nové Mesto nad Váhom - HIT Trnava

3:1 (19,21,-20,16)

V sobotu sme sa stretli s družstvom Trnavy, s ktorým sme odohrali v minulom týždni dve prípravné stretnutia. Dá sa povedať, že sa už dobre poznáme. Baby môžem pochváliť za dodržanie taktiky. Zlepšili sme obranu na sieti a opäť nám naše podanie pomáhalo kontrolovať priebeh stretnutia. Našim cieľom bol zisk troch bodov, čo sa nám podarilo napriek tomu, že sme zapojili všetky hráčky.

Som rád, že sa nám v stretnutiach s našimi hlavnými  konkurentami v extralige žien podarilo pred majstrovskou súťažou zvíťaziť. Za naše výkony sme si vybojovali 2.miesto na turnaji – za čo hráčkam gratulujem. Ocenenie pre našu najlepšiu hráčku získala naša kapitánka Erika Rešutíková. Domácim usporiadateľom srdečne ďakujem za pozvanie na turnaj.

Najbližší víkend sa predstavíme na našom domácom medzinárodnom turnaji žien, ktorý je organizovaný pod záštitou firmy Hella Slovakia front lighting. Turnaj bude prebiehať v sobotu a nedeľu (16.-17.09.2017) v mestskej športovej hale. Na našej palubovke budú mať možnosť diváci sledovať tímy Oktan Kežmarok, BK97 Spišská Nová Ves, Fénix Brno, DINAMO Bratislava, COP Nitra a domáce hráčky VK Nové Mesto nad Váhom.