28
29
30

HELLA CUP 2017 – posledná previerka pred ostrým štartom v ženskej EXTRALIGE

Novomestská hala ožila počas jarmočného víkendu volejbalom. Uskutočnil sa tu druhý ročník medzinárodného ženského turnaja, ktorý bol uskutočnený pod záštitou firmy Hella SLOVAKIA front lighting s.r.o.. Turnaj extraligy sa odohrával počas dvoch dní pričom v sobotu sa odohral aj samostatný jednodňový turnaj prvoligových družstiev, taktiež s medzinárodnou účasťou. Turnaj bol poslednou skúškou nášho družstva pred historicky prvým štartom v najvyššej volejbalovej súťaži na Slovensku. Počas víkendu sme mohli sledovať na 3 ihriskách spolu viac ako 20 zápasov , ktoré priniesli množstvo pekných volejbalových momentov a určite potešili oko nejedného volejbalového fanúšika.

Zhodnotenie jednotlivých zápasov nášho extraligového družstva.

1. Deň

V prvom dni turnaja si dievčatá zmerali sily s dvoma družstvami, ktoré sú účastníkmi slovenskej extraligy a taktiež s družstvom z českej extraligy. Každý zo zápasov prvého dňa bol špecifický a niesol sa v rozličnom duchu.

1. Zápas VK Nové Mesto nad Váhom – COP Nitra 0:3

Prvý zápas na turnaji zahájili naše hráčky proti tímu COP Nitra. Podali v podstate najslabší výkon na turnaji. Dôležitý moment a dobre rozbehnutý 2.set sme nedokázali dotiahnuť do víťazného konca. Od tohto momentu sa už naše hráčky nevedeli dostať naspäť do zápasu a volejbalistky Nitry tak jednoznačne ovládli tretí set a aj celý zápas v pomere 3:0. Neskôr sa ukázalo, že aj zisk jedného setu nám mohol zaručiť lepšiu východiskovú pozíciu pred semifinálovými stretnutiami.

2. Zápas VK Nové Mesto nad Váhom – BK97 STOVA Spišská Nová Ves 3:1

V druhom zápase sme si zmerali sily s tímom Spišskej Novej Vsi, ktorý sa posilnený dvoma legionárkami vracia po viacročnej prestávke späť do slovenskej ženskej extraligy. V prvom zápase nastúpil naše súperky bez legionárok a tento set sme jednoznačne ovládli a získali v náš prospech. V druhom sete, už Spišská nastúpila v plnej zostave aj s Albánskou blokárkou a Bieloruskou smečiarkou. V tomto sete bolo cítiť prílišný rešpekt z našej strany a tento set ukoristili pre seba Spišiačky. Od tretieho setu sme prebrali kontrolu nad zápasom a dominovali vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene vyhrali 3:1. Získali sme cenné víťazstvo. Tréneri boli radi, že hráčky po úvodnom stretnutí ukázali v tomto zápase veľa pozitívneho.

3. Zápas VK Nové Mesto nad Váhom – Vk Fénix Brno 3:1

Semifinálový zápas sme odohrali proti účastníkovi českej extraligy z Brna. Zápas bol od začiatku vyrovnaný a podali sme v ňom slušný výkon. Vo štvrtom sete sme nezvládli koncovku, v ktorej sme viedli 22:20. Hráčky Brna boli vedené svojou univerzálnou hráčkou, ktorá sa napokon stala aj najlepšou hráčkou celého turnaja. V semifinálovom zápase sme tak podľahli Brnu 3:1 a nepostúpili do skupiny o 1-3 miesto.

2. Deň

Počas druhého dňa čakali na naše dievčatá dva zápasy v skupine o 4-6 miesto. Táto skupina sa odohrala na ZŠ Tematínska. Súpermi našich dievčat boli hráčky Spišskej Novej Vsi a prvoligové družstvo Dinamo Bratislava.

4. Zápas VK Nové Mesto nad Váhom - BK97 STOVA Spišská Nová Ves 2:3

So Spišskou sme sa na turnaji stretli po druhý krát. Zápas sa od začiatky vyvíjal v náš prospech a prvé dva sety sme ukoristili. Od začiatku tretieho začali na ihrisku dominovať Spišiačky a nám postupne dochádzali sily. Od stavu 10:10 vo štvrtom sete sme, už nevedeli zvýšiť tempo našej hry a náš súper ovládol zápas a otočil stav z 0:2 na 3:2. V zápase bolo cítiť už únavu jednotlivých hráčok a  nedokázali sme pozbierať sily na lepší výsledok.

5. Zápas VK Nové Mesto nad Váhom – Dinamo Bratislava 3:0

V poslednou zápase sme sa predstavili proti prvoligovému tímu Dinamo Bratislava. V tomto zápase dostali viaceré hráčky základnej zostavy voľno na regeneráciu a zápas odohrali ostatné hráčky tímu. Tak ako aj ostatné tímy aj my sme zdolali tento tím 3:0. Obsadili sme tak konečné 5.miesto na našom domácom turnaji s bilanciou 2 víťazstvá a 3 prehry.

Na záver chceme poďakovať celému realizačnému tímu turnaja, taktiež našim partnerom sponzorom, všetkým družstvám za predvedené výkony, za účasť a v neposlednom rade celému tímu rozhodcov, ktorý sa tiež postarali o kvalitný priebeh tohto podujatia.