30

EXO hosting

TOPlist

SVF: Ašpiranti na play off prehrali, COP Nitra prelomila tajbrejkovú smolu

V 5. kole nadstavbovej časti extraligy žien v skupine o 5.-10. miesto sa v sobotu bojovalo o miestenku do play off a aj o piate miesto.

O posledné dve miesta do vyraďovacích bojov sa uchádzajú ešte stále tri tímy. Všetky však dnes prehrali. Volejbalistky BK97 Stova Spišská Nová Ves podľahli VTC Pezinok-Bilíkovana jeho pôde 1:3, ďalší nováčik VK Nové Mesto nad Váhom sa musel zmieriť s prehrou na palubovke COP Nitra 2:3 a napokon padli aj hráčky Hit UCM Trnava, hoci nad KV MŠK Oktan Kežmarok viedli 2:1 na sety a 24:21. Tento duel sa hral v Hrnčiarovciach nad Parnou pri Trnave.

Boj o play off je tak stále otvorený, v najlepšej pozícii je zatiaľ Spišská Nová Ves, ktorá má ešte do konca nadstavby tri zápasy, kým Nové Mesto a Trnava len dve. Spišiačky majú na konte rovnako ako Nové Mesto 8 víťazstiev a 23 bodov, Trnava vyhrala zatiaľ 7 duelov a nazbierala 21 bodov.

Mladé hráčky COP Nitra, ktoré sú už bez šance na play off a čaká ich prelínacia súťaž, prelomili nešťastnú sériu v tajbrejkoch a po štyroch päťsetových neúspechoch sa konečne radovali.

Extraliga žien - 17. 2. 2018skupina o 5.-10. miesto - 5. kolo

COP Nitra - VK Nové Mesto nad Váhom 3:2 (20, -16, 23, -17, 11)
Rozhodovali: Henček a Kováč, 50 divákov.
COP: Kupčiová 15, Körmendyová 7, Sivičeková 4, Magdinová 16, Zimová 12, Krajčírová 15, liberá Bojňanská a Žúdelová (Konárová 0, Kucserová 0, Daňková 0, Jurášová 1). Tréner: M. Maličký.
Nové Mesto: Balberčáková 7, Rešutíková 9, Melicherová 18, Blizmanová 5, Chárová 16, Magyarová 1, libero Vojtechová (Martáková 11, Turčíková 0). Trénerka: L. Šujanová.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Sofia Sivičeková (COP Nitra)

Marek Maličký, tréner COP: "Dnes sme mali nad súperom herne mierne navrch. Veril som, že prelomíme neúspešnú sériu prehratých tajbrejkov. Aj ked sme na zápas nastúpili s treťou-štvrtou mladou nahrávačkou, keďže prvé dve sú zranené. V prvom sete sme dobre útočili a pomohli si podaním. V druhom sete sme mali problém s nahrávkou, nevyšli nám striednia a zo stavu 12:10 bolo 12:21. Tretí set sme začali zle 1:6, no trpezlivou hrou sme náskok zmazali a v koncovke vyhrali. Vo štvrtom sete sme bojovali viac so sebou ako so súperom a prostredníctvom mnohých chýb sme pomohli súperovi vyhrať. V piatom sete sme využili naše tohtosezónne skúsenosti z predošlých tajbrejkov, dobre sme bránili na sieti a konečne vyhrali piaty set i celý zápas. Gratulujem dievčatám k víťazstvu, už si ho zaslúžili."

Juraj Šujan, asistent trénerky N. Mesta: "Prežili sme ťažké dva týždne. Nevhodné obdobie, sprevádzajú nás choroby. Všetci máme však rovnaké podmienky, to je realita. Bolesť a sebazaprenie patria k blížiacemu sa záveru súťaže. Dnes sa nehral pohľadný volejbal. Dôležitosť zápasu je u nás cítiť, chýba nám pokoj v dôležitých momentoch. Hráčky, baby musia pochopiť, že nám nikto nepomôže. My musíme ťahať jeden za druhého, lídra nemáme. Mladým hráčkam COP gratulujem k úspešnému tajbrejku. My sme sa v tomto sete na útoku ´priepastne´ nepresadili. Zaslúžené víťazstvo COP."