DRUHÝ MAJSTROVSKÝ TITUL TEJTO SEZÓNY JE DOMA

Vyjadrenie trénera Patrika Rešutíka: " Do Stropkova sme vycestovali s veľkým chtíčom po titule, stanovili sme si jasné ciele už v úvode sezóny a baby sa na to pripravili, pre väčšinu základnej zostavy to boli posledné MSR v žiačskej kategórii.
Žreb nám pridelil zaujímavú skupinu, kde sme sa postupne stretli s družstvami VA UNIZA Žilina, ŠŠK Bílikova Bratislava a SSŠŠ ELBA Prešov. Do prvého zápasu baby nastúpili so všetkou parádou a takpovediac nedali súperovi šancu a pripísali si prvú výhru nad Žilinou 3:0. Bilíčka bola zaujímavý zápas, prvé dva sety asbolútne koncentrované a vychádzalo nám úplne všetko, po menšej strate "odhodlania" v treťom sete sa baby nahecovali a uchmatli výhru 3:1.
Druhý hrací deň a posledný zápas skupiny sme začali vynikajúco, prvý set sa zapojili aj striedajúce hráčky, no v tom na nás prišla kríza ktorá trvala dva sety, pri hernej vyzretosti tohto družstva sa dá veľmi ľahko zabudnúť, že sú to stále "iba" žiačky. Musím pochváliť baby za mobilizáciu a zvládnutie zápasu s Prešovom, ktorý určite neprebiehal podľa našich predstáv, za čo preberám zodpovednosť ja, no aj tak dokázali vyhrať 3:1 a postúpiť do semifinále z prvého miesta v tabuľke.
Semifinálový zápas proti Slávii Bratislava už sme to boli zase MY nielen na ihrisku aj v hlavách, baby vybehli na súpera a všetky súčinnosti vychádzali, no v treťom sete nás zase zasiahla kríza a aj keď sme stiahli náskok súpera set sme stratili. Štvrtý set dievčatá zase ukázali, že sa dokážu zmobilizovať a "otriasť" a vďaka výhre 3:1 sme sa tešili z postupu do finále.
Finále proti družstvu z Levíc sme očakávali už pred turnajom, kvalitu družstva poznáme už zo základnej časti súťaže a bolo jasné, že to bude pravé finále a baby nám nič nedajú zadarmo. Prvé dva sety nám vychádzalo všetko čo sme si stanovili pred zápasom, tlačili sme súpera na servise, ktorý bol našou obrovskou zbraňou počas celej sezóny a aj tohto finálového turnaja. Do tretieho setu sme nastúpili bojazlivo a ustráchane, baby z Levíc toho využili a bolo vidieť, že aj za stavu 0:2 stále majú čo predviesť a chcú zvíťaziť. Postupne sme začali poľavovať a robiť chyby, svojou húževnasťou nás Levičanky stiahli na 2:2 a o Majstrovi rozhodol až tie-break. Do neho sme zase vstúpili opatrne, súper bol nabudený a veľmi disciplinovaný po dvoch vyhratých setoch a zápas sa už začal odohrávať viac v hlavách ako na ihrisku. Obrovský chtíč po výhre na oboch stranách nám ukázal ako kvalitný je súper z Levíc a akú kvalitnú prácu s mládežou robia. Až po výmene strán sme sa postupne vrátili do našej hernej pohody, úžasnou šnúrou na servise a trpezlivosťou na útoku a koncentrovanou obranou, obrovskou bojovnosťou baby dokázali vyhrať 3:2 a TITUL MSR SI ODNÁŠAME DOMOV!!! Že je toto družstvo veľmi kvalitné svedčí aj ocenenie najlepšej nahrávačky turnaja Lei Zelenákovej, najlepšej univerzálky Nike Bílikovej, MVP nášho družstva Lucii Kozákovej a najužitočnejšej hráčke turnaja Linde Kovalčíkovej!
Z pozície trénera sa chcem poďakovať babám za ich prezentáciu počas celej sezóny a finálového turnaja, kde nastúpili oslabené chorobami, zraneniami a aj cez to sa podarilo vyhrať TITUL MAJSTRA SLOVENSKA! Je to skvelá partia báb a verím, že tieto tituly im budú len pribúdať v ďaľších kategóriách!
V neposlednej rade sa chcem poďakovať nášmu klubu za podporu a podmienky ktoré máme, kolegom trénerom a našim sponzorom, pretože bez nich by to nešlo. Naším skvelým RODIČOM, ktorí vycestovali v hojnom počte aj na ďaleký východ a spravili nám domácu atmosféru v každej hale a organizátorom zo Stropkova za skvelý turnaj!
Záver patrí Vám žabky, som na Vás neskutočne hrdý a ďakujem Vám za to čo ste dokázali!!!!"