27
28
31

SVF: Súboj nováčikov pre Nové Mesto, Kežmarok nezaváhal na palubovke COP Nitra

V nedeľu sa hrali dva zápasy 3. kola extraligy žien v nadstavbovej skupine o 5.-10. miesto.

Úlohu favorita potvrdili volejbalistky KV MŠK Oktan Kežmarok a na palubovke mladíčok z COP Nitra vyhrali 3:0. Nádej COP na postup do play off sa tak posunula už len do teoretickej roviny.

Naopak bližšie k účasti vo vyraďovacích bojoch sa posunili hráčky VK Nové Mesto nad Váhom, ktoré v súboji nováčikov zdolali BK97 Stova Spišská Nová Ves 3:1. Zverenkyne Lucie Šujanovej sa tak v počte víťazstiev dotiahli na svojho dnešného súpera, ale majú o bod menej. Pred deviatou Trnavou má Nové Mesto náskok troch víťazstiev a 7 bodov. Do konca nadstavby odohrajú tímy ešte päť zápasov.

Extraliga žien - nadstavbová časť:

skupina o 5.-10. miesto - 3. kolo

VK Nové Mesto nad Váhom - BK97 Stova Spišská Nová Ves 3:1 (22, -18, 25, 15)
Rozhodovali: Čuntala a Kohút, 160 divákov.
Nové Mesto: Balberčáková 6, Rešutíková 10, Melicherová 14, Ráchelová 9, Chárová 11, Magyarová 6, libero Vojtechová (Martáková 10, Tokošová 0, Blizmanová 0). Trénerka: L. Šujanová.
Sp. Nová Ves: Nováková 1, Olejníková 14, Thaka 14, Auramchyk 12, Vikartovská 2, Zaťková 6, liberá Želonková a Ružbaská (Kubičárová 13). Tréner: R. Žigraj.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Martina Melicherová (Nové Mesto nad Váhom)

V nedeľu 28.1. odohrali novomestské volejbalistky tretí domáci zápas v skupine o 5.-10. miesto proti Spišskej Novej Vsi. Zápas začal takisto ako včera spomienkou a uctením si dlhoročného volejbalistu, trénera a volejbalového zanietenca Jiřího Hulinského „Hula“ minútou ticha. V prvom sete na ihrisku jasne dominovali domáce hráčky, ktoré vstúpili do zápasu lepšie a viedli 20:10. Od tohto momentu hostky zapli na vyššie otáčky a zdramatizovali prvý set, avšak domáce hráčky v ňom zvíťazili 25:22. Druhý set jasne patril rozohraným súperkám a získali ho vo svoj prospech 25:18. Kľúčovou bola koncovka 3. setu, v ktorej mohli vidieť diváci boj o každú loptu, ktorý nakoniec vyhrali Novomešťanky 27:25. V štvrtom sete od začiatky nepustili domáce hráčky Spišiačky k ničomu a dotiahli zápas do víťazného konca 3:1.

Lucia Šujanová, trénerka VK Nové Mesto n/V: "Dievčatám veľká pochvala za víťazstvo a tri body. Po včerajšku veľmi dôležitý prvý set v náš prospech. Aj keď 1. set sme mali rozbehnutý do pohody, zbytočne sme v závere Spišiačky pustili do hry a set zdramatizovali. Dôsledkom bol druhý set, kde súperky bojovali a my sme sa nedokázali presadiť na útoku (1:1). Opäť sme začali hľadať správnu zostavu. Tretí set rozhodol o vývoji stretnutia. Za stavu 15:10 pre nás Spišiačky dokázali kvalitnou hrou otočiť na 18:20, v tomto sete museli byť diváci spokojní. Videli sme bojovné výmeny so šťastným záverom pre nás. Štvrtý set patril už našim dievčatám, v ktorom sme vyvinuli veľký tlak našim podaním. Hviezdičky nášho kolektívneho výkonu boli naše domáce smečiarky. Ak chceme byť do budúcna úspešní, musíme naše výkony stabilizovať."

Radovan Žigraj, tréner Sp. Novej Vsi: "Dnes to bol boj o každú loptu. Prvý set sa niesol v znamení nepresností a technických chýb. V druhom sete sa dievčatá zlepšili v každej jednej hernej činnosti. Zápas sa pre nás zlomil v koncovke tretieho setu, kde sme urobili školácku chybu, ktorá nás stála minimálne bod. No musíme sa z toho poučiť a vyvarovať sa takým chybám."