
V sobotu 9. a v nedeľu 10. mája mali naše juniorky na programe finálový turnaj majstrovstiev Slovenska, ktorý sa odohrával v Pezinku. V skupine sme postupne vyzvali tímy ŠŠK Bilíkova Bratislava a domáci ŠVK Pezinok. V oboch týchto dueloch sme napokon ťahali za kratší koniec po tiebreakových prehrách 13:15 a napokon sme obsadili po výhre 3:0 so Stropkovom konečné 5. miesto. Majstrovstvá Slovenska zhodnotili tréner Juraj Šujan a hráčky Lujza Hrneková a Lila Barbieriková.
Hodnotenie trénera Juraja Šujana: " Pred majstrovstvami Slovenska sme vedeli, že vylosovanie skupiny nám moc neprialo, avšak taký je finálový turnaj a do každého zápasu sme išli na plno. V prvom zápase sme proti favoritovi ŠŠK Bilíkova Bratislava sme mohli zvíťaziť i v štyroch setoch. Napokon sme však podľahli súperovi 15:13 v tiebreaku. Po malej pauze nás čakal druhý zápas proti domácemu Pezinku. Bolo ťažšie sa za približne 30 minút naladiť hlavne mentálne na tento zápas. V treťom sete za stavu 1:1 sme už začínali byť na koni. Avšak za stavu 15:11 nám bolo odpískané zle postavenie čo nás herne rozladilo a súper otočil na 18:15. Nakoniec zápas putoval do tiebreaku, v ktorom sme opäť prehrali tesne 13:15. Nepodarilo sa mi bohužiaľ v týchto zápasoch nájsť optimálnu zostavu na niektorých herných postoch. Nemôžem povedať, že by dievčatá nebojovali, avšak tento turnaj nám proste nesadol podľa predstáv. V poslednom zápas o 5. miesto sme priebeh kontrolovali, zahrali si všetky dievčatá, a zvíťazili sme 3:0 a niektoré baby sa tak rozlúčili s juniorskou kariérou. Ostatné baby budú mať ešte možnosť napraviť si chuť na majstrovstvách Slovenska kadetiek."

