Účinkovanie našich kadetiek na majstrovstvách Slovenska v Leviciach zhodnotil tréner Juraj Šujan: " V skupine sme sa postupne stretli so Spišskou Novou Vsou, Žiarom nad Hronom a ŠŠK Bilíkova Bratislava. Našim cieľom bolo zvládnuť prvé dve stretnutia, kde sme boli papierovým favoritom. So SNV sme dominovali v každej hernej činnosti a na ihrisko sa zapojili všetky hráčky a po jasnom víťazstve 3:0 sme si pripísali prvé 3body. Na zápas so Žiarom sme sa pripravili veľmi zodpovedne a s rešpektom voči súperovi, ktorý siahal na víťazstvo v úvodnom zápase proti Bratislave. Sebavedomým a disciplinovaným výkonom sme Žiarčanky k ničomu nepustili a zvíťazili 3:0. Toto víťazstvo nám spoločne s ŠŠK Bilíkova BA zabezpečilo istý postup do semifinále .
V sobotu nás čakal posledný súper v skupine ŠŠS Bilíkova BA. V súboji o umiestnenie v podstate o nič nešlo. Bolo nám jedno, či nastúpime v semifinále proti Slávii UK BA, Žiline, či domácim Leviciam. Pozerali sme sa na náš zdravotný stav. Lara Špilarová ešte v utorok pred turnajom ani netušila, že sa nakoniec dostane po 4 mesačnej pauze na ihrisko. Lucii Kozákovej sa počas celej sezóny vracali zdravotné problémy v hornej časti tela. V súboji o prvé miesto v skupine sme dali voľno niektorým hráčkam. Našim cieľom bolo sa pobiť o víťazstvo. Bohužiaľ trápili sme sa priveľa na príjme podania a častokrát sme sa v sérii zasekli v jednom postavení, kde súperky získali komfortné vedenie. Nedarilo sa nám Bratislavčanky súvisle a takticky zatlačiť na podaní. Prehrali sme 3:0 a súper bol lepší vo všetkých herných činnostiach .
Semifinálový boj proti Slávii UK Bratislava. Čakal nás veľmi náročný zápas a súper, ktorý je vždy veľmi dobre takticky pripravený a disciplinovaný. Podľa môjho názoru sme boli favoriti. Našou miernou nevýhodou bolo sa adaptovať v novej hale. Prvý set a prehru v ňom priraďujem aj tomuto faktoru. Prihrávali sme si zbytočne nízko a tak mali menej času založiť presnejší protiútok. Postupne sme zareagovali a hru vyrovnali. Bolo to napínavé semifinále a boj o každú loptu. V konečnom dôsledku sme boli lepší takmer v každej HČJ okrem bloku 9/10 a prehrali sme 15:13 v piatom sete. Dôsledok prehry vidím v tom, že sme v niektorých rotáciach viedli útok len cez zónu 4 a obávali sme sa zapojiť útok zo zadných zón, kde sme sa v úvode zápasu nechytili. V konečnom dôsledku nám to chýbalo a neboli sme oproti Slávii niečím rozdieloví.
Súboj o bronz - 3. miesto proti ŠŠK Bilíkova Bratislava. Som nesmierne rád, že som videl na našich hračkách, že sú namotivované a túžia sezónu ukončiť víťazstvom. Počas celého stretnutia sme veľmi kvalitne podávali a takticky zvládli dodržiavať všetky pokyny. Mohli sme sa oprieť o variabilný útok Márii Biloshapkiny , či Niky Bílikovej, v poli dominovala Lucia Kozáková s Kamilou Ochránkovou a na sieti Lara Špilarová, ktorá patrila k najlepším blokárkam na turnaji. Našu hru správne režírovala Lea Zelenákova, ktorá v každej rotácii súpera školila svojim podaním. Zlom v zápase nastal v štvrtom sete, kde sme zmazali vedenie Bilíkovej 22:18 na 22:22. Od toho momentu na každej strane nevyužili družstvá svoje setbaly. Po napínavej koncovke ukončila blokom v náš prospech zápas Lara Špilarová 33:31 - 3:1 na sety.
Celkovo turnaj hodnotím pozitívne. Určite sme chceli tretí krát obhájiť titul. Podľa situácie však treba povedať, že stále patríme k najlepším a bronz je veľký úspech. Bez Lary a Kamily (hosťovanie s COP) by sme len ťažko mohli pomýšľať na najvyššie priečky .
Ďakujem celému tímu za super robotu a ďalší úspešný víkend. Každá hráčka aj tá nemenovaná aj tie čo ostali doma prispeli k tomuto postupu na majstrovstvá a úspechu. Vieme, že sme chceli viac aj na juniorkách (chýbali Monika, Lara), taký je šport. Ukončili sme sezónu víťazstvom, čo je často krát pozitívne .
Kolektívne parádna atmosféra o výkony o čom hovoria aj jednotlivé MVP:
Mária Biloshapkina - 1.zápas
Nika Bíliková - 2.zápas
Ivka Verešová - 3.zápas
Lara Špilárová - 4.zápas
Lucia Kozáková - 5.zápas
Lea Zelenáková - turnaj za VK NMNV
Nedá mi však nepovedať, že ďakujem rodičom za podporu. Veľmi ma teší, že sme boli jeden TÍM. Podporovali ste nás počas celej sezóny, turnaja, bez zbytočných intríg,… som za to veľmi vďačný, že sa atmosféra vrátila ako “novomestská rodina”. Na raňajky káva , čaj , zamrznutá treska , bryndza ,…. ďakujeme."