Muži ukončili súťaž výborným 3.miestom, ďalší program

V sobotu 28. marca odohrali volejbalisti Nového Mesta nad Váhom posledný zápas sezóny. Novomešťania odohrali posledné kolo vo Zvolene, proti prvému družstvu v tabuľke. Obidva zápasy skončili jednoznačným víťazstvom Zvolenčanov.

Prvý set nezačal pre Novomestských volejbalistov priaznivo. Hneď na začiatku setu sa na servis postavil kapitán domáceho tímu Martin Vaško a po jeho siedmych kvalitných servisoch Zvolenčania viedli už 7:0. Za tohto stavu si zobral oddychový čas tréner Novomešťanov Martin Minárik. Po jeho tvrdých slovách sa hra na strane hosťujúceho tímu zlepšila, ale na výhru v prvom sete nestačil ani zlepšený výkon. V druhom sete bol priebeh hry identický ako v tom predchádzajúcom. Novomestským volejbalistom ušiel takisto úvod setu a v závere setu už nedokázali stiahnuť náskok Zvolenčanov. Do tretieho setu poslal tréner Novomešťanov čiastočne obmenenú základnú šestku hráčov. Ani táto zmena však nepriniesla úspech. Razantná hra hráčov Zvolena a nedisciplinovaný výkon Novomešťanov znamenal jednoznačné víťazstvo domáceho tímu v treťom sete a aj v celom prvom zápase. Hráči zo Zvolena nenechali nič na náhodu a v prvom zápase vyhrali zaslúžene 3:0 na sety.

Do druhého zápasu nastúpili oba tímy s cieľom vyhrať. Malá hŕstka fanúšikov mohla sledovať vyrovnaný volejbal, ktorý bol podmienený zlepšeným výkonom Novomešťanov. Z ich hry už od prvej lopty bolo jasné, že kožu nepredajú lacno. Všetky tri sety v druhom zápase mali rovnaký priebeh. Hráči Nového Mesta držali krok s favoritom v každom sete. Koncovky setov boli nakoniec úspešnejšie pre hráčov Zvolena. Ani zlepšená hra nepomohla volejbalistom Nového Mesta a aj v poslednom zápase sezóny podľahli svojmu súperovi.

Celú sezónu Novomestský volejbalisti teda ukončili prehrou s prvým tímom v tabuľke, ktorý zabojuje o účasť v extralige mužov. Hráči Nového Mesta obsadili konečné 3. miesto v celoslovenskej druhej najvyššej súťaže 1.ligy mužov.

Výsledky posledného dvojzápasu:

1. Zápas - MVK Lokomotíva Zvolen - VK Nové Mesto nad Váhom 3 : 0 (19,17,21)

2. Zápas - MVK Lokomotíva Zvolen - VK Nové Mesto nad Váhom 3 : 0 (16,23,22)

Ďalší program mužov:

Hráčov teraz čaká dlhá šesť mesačná pauza do začiatku ďalšej sezóny. Trénovať budú hráči aj naďalej.

Väčšinu družstva tvorili stále mladí hráči kategórie juniorov, kadetov. Skúsenosti našich starších hráčov budeme v nasledujúcich týždňoch využívať práve na prípravu juniorského a kadetského družstva.

Juniori a kadeti:

Juniori sú predbežne v oblasti západ na 1.mieste a majú už istý postup na záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska. M-SR juniorov sa uskutočnia v Trenčíne v termíne 1.-3.mája 2015.

V kategórii kadetov sme predbežne na 2.mieste a postup nie je ešte ani zďaleka istý. Posilnené družstvo SPU Nitra nás po každom turnaji doťahuje. Súťaž kadetov je nesmierne vyrovnaná, hrá sa v nej o každý set. Čakajú nás ešte dva turnaje. Jedným z nich sme organizátorom, kde môžete vidieť našich chlapcov, v termíne 25.04.2015 v športovej hale od 10:00 hod. Miesto a termín druhého turnaja nie sú známe, bol preložený z konca januára pre snehovú kalamitu. Na záverečný turnaj M-SR kadetov (pozn. organizuje Svidník) v dňoch 24.-26.mája 2015 postupujú dve najlepšie družstvá našej skupiny.