26
29
30

Víťazná séria žien pokračuje

Dnes (14.1.2017) začala odvetná časť 1.ligy žien. Dvojzápas nás čakal na palubovke súperiek 1.VK Púchov, ktoré nás ako jediné 2-krát zdolali a to práve v úvodnom kole.

Zápasy mali rovnaký dramatický priebeh ako v 1.kole.

Pre nás to bol zároveň jeden z kľúčových dvojzápasov v boji o 1.miesto skupiny západ.

1.VK Púchov - VK NMnV

1:3 (23,-14,-21,-9)
2:3 (-17,21,23,-19,-12)

Do prvého zápasu sme vstúpili voľnejšie na podaní. Nevytvorili sme si výraznejší náskok a súperky sa ujali vedenia po tesnej koncovke. Od druhého setu sme pritlačili na podaní a od toho sa už odvíjal celý priebeh zápasu. Vývoj stretnutia sme kontrolovali, hrali sme pestro, veľmi dobre sme dnes aj prihrávali. Prvý zápas končil exhibíciou z našej strany.

V druhom zápase sa na strane domácich objavila posila Michaela Martináková, ktorá prišla do Púchova z extraligového Zvolena. Michaela po hernej pauze nastúpila na post smečiarky a naše baby túto šancu vzorne využili. V prvom sete sme súperkám nasekali 11 bodov z podania. Tréner domácich urobil v druhom sete očakávanú zmenu a 187cm vysokú Martinákovú presunul na post diagonálnej hráčky. 2 sety sme sa ťahali bod po bode, tlak na servise z našej strany ustal (1 eso) a tak sa Púchovčanky ujali po dramatických koncovkách vedenia 2:1. Od 4.setu sme opäť dokázali súperky zatlačiť podaním a celý set sme mali pod kontrolou. Tajbrejk ako na hojdačke. Viedli sme 7:4, v zapätí sme sa nepresadili na útoku a prehrávali sme 10:8. Po kvalitnom podaní nám dali vlastnými chybami Púchovčanky šancu. Set ukončila na 15:12 razantným útokom Magyarová.

Dnes sme odohrali veľmi slušný dvojzápas. Veľmi dobre sme odprihrávali a tak sme mohli hrať pestrú útočnú hru. Na pomery 1.ligy určite kvalitný výkon obidvoch družstiev. Teší nás, že sme sa nenaľakali posily Púchovčaniek. Na našej strane chcem vyzdvihnúť kolektívny výkon. Dnes sme hrali viac krát v inej zostave, ako počas celej sezóny. Víťazná séria sa natiahla na 13 zápasov. Verím, že to, čo robíme, má zmysel.

Pozývame Vás na domáci dvoj-zápas, ktorý odohráme už najbližšiu sobotu dňa 21.01.2017 so začiatkami o 15:00 a 17:00 hod. v našej športovej hale.