Používame cookies, aby sme zabezpečili najlepší zážitok pri používaní našich stránok. Ak nevykonáte zmenu nastavenia, súhlasíte s ich používaním.

Prihlásiť

Logo vknovemesto.sk

Kalendár udalostí klubu

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

EXO hosting

TOPlist

Zhodnotenie sezóny 2017/18 - fakty, momenty a udalosti

Volejbalový klub Nové Mesto nad Váhom je jeden z najstarších klubov na Slovensku, ktorý ako jeden z mála zastrešuje zložky dievčat a chlapcov. V minulej sezóne sme mali v súťažiach zapojených 7 mládežníckych družstiev a 2 seniorské. Našu základňu v mládežníckych kategóriách tvorí približne 100 detí od najmenších kategórií športových prípraviek začínajúcich už od veku 3-4 roky. Vo veľkej miere spolupracujeme s Centrom voľného času Nové Mesto nad Váhom. Okolo všetkých tímov v dnešnej dobe pracuje 14 trénerov alebo vedúcich krúžkov.

Generálnym partnerom nášho klubu je mesto Nové Mesto nad Váhom, ktoré zastrešuje okrem mládežníckych zložiek aj vo veľkej miere družstvo extraligy žien. Týmto sa chceme poďakovať nielen mestu Nové Mesto nad Váhom, CVČ, ale aj všetkým partnerom, fanúšikom, nadšencom, ktorí nám počas celej sezóny držali palce a pomáhali nám k naplneniu našich cieľov.

Okrem Vás „všetkých“ bolo naše úspešné fungovanie závislé od farmárskej spolupráce s okolitými klubmi nášho regiónu. Na rozdiel od mužskej zložky, kde sme spolupracovali s Volejbalovým oddielom TJ Spartak Myjava už štvrtú sezónu, sme spojili sily aj v dievčenskej zložke s klubom VKM Piešťany. Farmársku spoluprácu v extralige žien využilo 5 z 10-tich družstiev v súťaži. Našim cieľom a cieľom „farmy“ v dievčenskej zložke je vytiahnuť nádejné mladé hráčky z regiónu do extraligy žien. V mužskej zložke sme naopak dali priestor našim odchovancom odísť za vhodnejšími podmienkami, ktoré sme im nedokázali zabezpečiť na domácej palubovke. Prioritou chlapčenskej zložky bola prezentácia nášho klubu formou pravidelných účastí na finálových podujatiach majstrovstiev Slovenska s medailovou ambíciou. Za obdobie spolupráce s VO TJ Spartak Myjava sa môžeme pochváliť ziskom ôsmych medailových ocenení (juniori: 2x titul Majstra Slovenska + 1x striebro; kadeti: 1x striebro + 2x bronzové medaily; straší žiaci: 1x striebro + 1x bronz).

Fakty, momenty a udalosti v sezóne 2017/2018:

Začiatok letnej prípravy – v auguste sa štandardne rozbehli prípravy všetkých družstiev. Absolvovali sme množstvo prípravných turnajov a licenčných seminárov trénerov.

Voľba prezidenta Volejbalového klubu Nové Mesto nad Váhom – po zasadnutí členskej schôdze v septembri 2017 prevzal kreslo po dlhoročnom prezidentovi Ing. Petrovi Jakovlevovi (7 rokov vo funkcii, ukončenie z rodinných a pracovných dôvodov) pán Ing. Vladimír Doval.

Historicky prvé, majstrovské stretnutie družstva extraligy žien – dňa 21.9.2017 sa konal premiérový zápas proti družstvu VTC Pezinok. Na palubovke súpera sa nám podarilo vybojovať zároveň prvé víťazstvo.

Mikuláš navštívil naše prípravky – do športovej haly v Novom Meste nad Váhom zavítal Mikuláš. Počas dvoch hodín si naši najmenší volejbalisti a volejbalistky užili množstvo zábavy počas rôznych súťaží a taktiež boli odmenení sladkými maličkosťami.

Ukončenie farmárskej spolupráce s VO TJ Spartak Myjava -  jedna z tých ťažších tém vo volejbalovom klube, na ktorú panovali rôzne názory a nie vždy jednotného charakteru. Každopádne ako je v úvode spomenuté, „ĎAKUJEME“ VO TJ Spartak Myjava za spoluprácu, o ktorej sa jednoznačne dá povedať, že bola vzájomná.

Postup juniorov na M-SR – po druhom kvalifikačnom turnaji juniorov, ktorí odohrali naši chlapci v Nitre, sme si definitívne zabezpečili postup na finálový turnaj M-SR z prvého miesta.

Extraligistky si zabezpečili účasť v play-off – 24.2.2018 porazili naše ženy na palubovke súpera Spišskú Novú Ves za búrlivého povzbudzovania našich fanúšikov, čím si definitívne zabezpečili historickú účasť v play-off.

Ukončenie sezóny 1. ligy mužov – naši muži ukončili sezónu na treťom mieste, kde až do záveru sezóny prebiehal boj o najvyššie priečky, gratulujeme.

Družstvo žien zotrvalo v extralige - dievčenskému družstvu sa v najvyššej slovenskej súťaži podarilo vybojovať konečné 7. miesto a účasť v nasledujúcom ročníku extraligy žien, k čomu im blahoželáme.

Majstri Slovenska v juniorskej kategórii chlapcov – na domácej palubovke sa stali naši juniori pod vedením trénera Minárika po troch rokoch opäť majstri Slovenska. Získali sme dôveru na organizáciu tohto podujatia od Slovenskej volejbalovej federácie a domáci hráči to využili na 100%. Organizácia prebehla na vysokej úrovni, ktorú vyzdvihol aj prezident SVF, za čo sa chcem poďakovať všetkým členom klubu, ktorí sa na nej podieľali.

Kvalifikácia kadetiek o postup na M-SR v Prešove – kadetky štartovali v súťaži pod hlavičkou farmárskeho klubu VKM Piešťany. V rámci spolupráce sme v prestupovom období poskytli na súpisku hráčky extraligového družstva Martinu Melicherovú a Denisu Martákovú. V Prešove sme odohrali kvalifikačný turnaj, ktorý sme zvládli bez prehry a zaslúžene postúpili na M-SR.

Finálový turnaj M-SR starších žiakov v Nitre – pod vedením trénerov Pipa a Cmarko získali naši chlapci výborné 3. miesto po ťažkom zápase, ktorý otáčali z 0:2 na 3:2. Toto umiestnenie zodpovedalo aj nášmu výkonnostnému cieľu stanovenému pred sezónou.

Finálový turnaj M-SR kadetiek v Leviciach – na M-SR v Leviciach sme napokon obsadili pekné 4. miesto, čo môžeme považovať vzhľadom na skúsenosti družstva za veľký úspech. Myšlienkou našej spolupráce je, že musí byť hlavne vzájomná. Rozhodli sme sa podporiť družstvo VKM Piešťany práve preto, aby nasledujúce generácie z tohto tímu a klubu mali motiváciu sa zlepšovať a tvrdo na sebe pracovať. Raz by sme chceli vidieť tieto hráčky aj na našej extraligovej palubovke.

Na záver by som sa ešte raz chcel poďakovať všetkým sponzorom, partnerom, fanúšikom, hráčom a hráčkam, trénerom, rodičom a všetkým nadšedcom novomestského volejbalu za spoluprácu a pomoc v sezóne 2017/2018 - patrí Vám jedno obrovské ĎAKUJEM.

Ing. Vladimír Doval, prezident VK Nové Mesto nad Váhom